Jaką kupić pościel dla alergika?

Bardzo częste są uczulenia na kurz i roztocza, które niestety znajdują się w każdym domu, w szczególności w pościeli i materacach. Dlatego warto w takich przypadkach rozważyć możliwość zakupu kołdry antyalergicznej czy antyroztoczowej. Pozostaje tylko odpowiedź na pytanie, jaka pościel dla alergika na roztocza będzie najlepsza?

 

Reklamy kołder dla alergików

Producenci kołder i pościeli antyalergicznej dla dzieci i dorosłych zapewniają w swoich materiałach informacyjnych i promocyjnych, że ich produkty są najlepszym wyborem dla alergików. Dzięki nim można bez jakichkolwiek objawów alergii - kaszlu czy kataru i wysypki, przespać noc i zminimalizować symptomy choroby. Czy rzeczywiście kołdry antyalergiczne i antyroztoczowe działają w ten sposób? Z czego są one wykonane? I czy rzeczywiste opinie osób, które mają u siebie pościel dla alergika, są też takie dobre?

 

Szukasz pościeli idealnej dla alergika? U nas możesz kupić

KOŁDRY ANTYALERGICZNE

 

Z czego jest zrobiona pościel dla alergika?

Dobra i zdrowa pościel dla alergika przeciwdziała rozwojowi roztoczy, bardzo silnych alergenów, które wywołują różne uczulenia. Taka pościel jest wykonana ze specjalnych higroskopijnych materiałów, które zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza - pochłaniają wilgoć z ciała człowieka i odprowadzają ją na zewnątrz. Na okres letni można wybrać cienką, lekką kołdrę na lato, która nie będzie nam ciążyła nawet w czasie upałów, zaś na sezon zimowy - cięższą i grubszą kołdrę zimową.

Kołdry antyalergiczne dostępne są w standardowych rozmiarach: 140x200, 160x200, 180x200, 200x220 cm. Bez problemu dopasujemy je do łóżka pojedynczego i podwójnego.

W taki sam sposób szyte są poduszki antyalergiczne, w które w szczególności warto zaopatrzyć sypialnię alergika. Głowa człowieka ma stały kontakt z poduszką i przy poceniu powinna chłonąć i oddawać wilgoć, aby w jej wnętrzu nie powstawały warunki do szybkiego rozwoju roztoczy.

 

Jaką wybrać kołdrę dla alergika?

Wiemy już, że kołdry antyalergiczne będą znakomitym wyborem dla dzieci i dorosłych cierpiących na alergię. Można więc przystąpić do zakupu. Na rynku są dostępne między innymi znakomite kołdry antyrotoczowe firm AllerGuard oraz Allerban. Pierwsze z nich to kołdry puchowe, wypełnione w 100 proc. wysokiej klasy czystym, białym, świeżym puchem gęsim, dzięki czemu pomagają w zachowaniu odpowiedniej izolacji cieplnej przy stosunkowo niskiej wadze kołdry. Przed umieszczeniem wypełnienia (puchu) w kołdrze, jest ono w pierwszej kolejności poddawane praniu i obróbce termicznej, dlatego trafia do klienta czyste, wręcz sterylne. Tkanina poszyciowa  na kołdry i poduszki AllerGuard wykonana jest z innowacyjnych mikrowłókień stworzonych tak, aby stanowić skuteczną barierę dla roztoczy, które nie mogą przedostać się do wnętrza kołder i poduszek. Są one cieńsze od nitek naturalnego jedwabiu, dzięki czemu gęsto utkane stanowią barierę antyroztoczową.  Zatrzymuje cząsteczki o wielkości 0,1 mikrona, przez co roztocza nie przenikają przez nią, ani inne alergizujące cząsteczki, które zwykle osiągają rozmiary od 1 do 3 mikronów.  Jednocześnie tkanina AllerGuard zapewnia doskonałą wentylację - przepuszcza wilgoć i powietrze. 

Z kolei kołdry antyalergiczne Allerban są wykonane przy użyciu czynnika ochronnego Allerban, stanowiącego nierozerwalną część włókna, która nie znika nawet po wielokrotnym praniu. Kołdra zapewnia równomierne ogrzanie ciała, dzięki redukcji różnic temperatur.

Wypełnieniem takich kołder i poduszek są czterokanalikowe włókna, przeciwdziałające rozwojowi roztoczy, grzybów i bakterii. Włókna mają unikalne właściwości powodujące przerywanie łańcucha pokarmowego roztoczy domowych, ponieważ niszczą grzyby, bez których martwy naskórek człowieka nie może stanowić pożywienia dla roztoczy.

Zarówno poduszki Allerban, jak i AllerGuard, są wykonane z tych samych materiałów i wypełnień, co kołdry. One również są polecane do wszystkich domów, w których mieszkają mali i duzi alergicy. Najlepsza pościel dla alergika powinna posiadać odpowiednie atesty, dopuszczające ją do wykorzystywania przez takich użytkowników.

 

Czy warto kupić kołdrę antyroztoczową?

Kołdry i poduszki antyroztoczowe mają ograniczać przenikanie roztoczy do ich wypełnienia lub uniemożliwiać ich rozwój. Z jednej strony więc muszą posiadać tkaninę, która zapobiega przedostaniu się roztoczy do wnętrza lub wypełnianie powinno przeciwdziałać rozwojowi roztoczy.

Na plus takich kołder przemawia także i to, że można je często prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza w pralce, a nawet po wielokrotnym czyszczeniu zachowują one idealną trwałość i puszystość. Są przyjemne w dotyku i pozwalają na utrzymanie pożądanej temperatury ciała człowieka.

W parze z kołdrą antyroztoczową dla alergików powinien pójść zakup specjalnych antyroztoczowych pokrowców na materac i poszewek na poduszki. Takie kompletne wyposażenie sypialni jest nie tyle pożądane, co konieczne dla wszystkich osób walczących z alergią na kurz i roztocza. Dobra kołdra antyroztoczowa i dopasowane do niej poduszki będą niwelowały objawy alergii. Dlatego można z pełnym przekonaniem powiedzieć, że dla alergików i osób z nadwrażliwością na kurz i roztocza, na pewno zakup kołdry antyroztoczowej będzie doskonałym wyborem. Warto także pamiętać, jak na co dzień dbać o pościel, aby zachowała ona swoją trwałość na długi czas. 

 

 

Interesują Cię inne tematy związane z dbaniem o pościel?

Koniecznie przeczytaj nasze pozostałe artykuły:

Metody płatności:

- Za pobraniem
- Wpłata na konto

Partnerzy logistyczni:

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl