KATEGORIE

Filtruj według

Cena

  • 159,00 zł - 295,00 zł

Rozmiar materca

Pokrowce na materace na zamek, ochronne

Planując miejsce do spania, zwracamy uwagę nie tylko na łóżko. Niezmiernie ważny jest wygodny materac, który umożliwi nam zdrowy i długi sen. Warto wiedzieć, że właściwą pielęgnacją możemy wydłużyć jego żywotność, a jednym ze sprawdzonych sposobów jest wykorzystanie pokrowców, które ochronią powłokę przed zabrudzeniem się i wytarciem.

Czym jest pokrowiec na materac na zamek i do czego służy?

Pokrowiec na materac jest powłoką zabezpieczającą go przed wilgocią i brudem, ale również przed roztoczami, pleśniami, grzybami i mikroorganizmami. Pokrowce na materac w wersji premium są wytwarzane tylko z bezpiecznych materiałów, które gwarantują brak reakcji alergicznych. Dzięki temu nadają się dla dzieci i osób z wrażliwą skórą i innymi problemami tego typu. Zaletami pokrowców na materac jest też wygodne zapięcie na zamek błyskawiczny, który pozwala szybko ściągnąć materiał i wrzucić go do prania.

Jak pielęgnować pokrowce na materac?

Pokrowce na materac nie są trudne w pielęgnacji. Wystarczy zdjąć je z materaca i wrzucić do pralki. Przestrzegajmy jedynie temperatury czyszczenia. Producenci zalecają pranie w 40 stopniach, co przedłuży użytkowanie pokrowca i uchroni nas przed skurczeniem się materiału lub nadmiernym rozciągnięciem.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar pokrowca na materac na zamek?

Odpowiedni rozmiar pokrowca na materac dobieramy po dokładnym zmierzeniu zawartości łóżka. Zanim zakupimy wybrany pokrowiec, sprawdźmy, czy jego wymiary zgadzają się z grubością, wysokością i szerokością naszego materaca. Szczególnie zwróćmy uwagę na grubość, gdyż materace nie mają standardowych wymiarów i różnią się między sobą, nawet jeśli są przeznaczone na łóżko o tej samej szerokości i długości.

W naszym sklepie posiadamy różne rozmiary pokrowców na materace, są to między innymi:

  • pokrowiec na materac 90x200;
  • pokrowiec na materac 140x200;
  • pokrowiec na materac 160x200;
  • pokrowiec na materac 180x200;
  • pokrowiec na materac 220x200.

Jednym z najpopularniejszych wymiarów jest ochraniacz na materac 140x200, jednak dostępność wielu innych wariantów pozwala zaopatrzyć w podobne pokrowce całą rodzinę lub ośrodek specjalistycznej opieki, gdzie dodatkowa ochrona materaca jest wysoce zalecana.

Ile kosztują pokrowce na materac dostępne w naszym sklepie? Cena

Pokrowce na materac nie należą do najtańszych dodatków, jednak jest to inwestycja, która szybko się zwraca. Ich cena uzależniona jest od wielkości, a najtańszy z nich kosztuje około 145 złotych. Dzięki pokrowcom chroniony materac nie zostanie przedwcześnie zniszczony, a to właśnie on jest najdroższą częścią łóżka. Podobną funkcję spełniają pościele i prześcieradła, ponieważ nie tylko ogrzewają nas w nocy, ale także zabezpieczają łóżko przed wydzielinami ciała. Wysokiej jakości ochraniacze na materac są nieprzemakalne, co zapobiega przedostawaniu się wilgoci pod nie. Pamiętajmy, że pokrowce na materace mają różne ceny, w zależności od tworzyw, z jakich zostały wykonane.

Jak zakładać pokrowiec na materac antyalergiczny?

Materace mają różne funkcje, jednak nie zmienia to sposobu, w jaki zakładamy na niego ochraniacz. Najwygodniejsze są pokrowce na materace na zamek, które wystarczy tylko rozsunąć. To optymalne rozwiązanie ma tak wielu fanów, że trudno dostać pokrowiec, który jest zakładany innym sposobem.

Przed czym chronią pokrowce antyroztoczowe na materac?

Funkcją pokrowców antyroztoczowych jest ochrona przed roztoczami i innymi mikroorganizmami. Dzięki nim łatwiej utrzymać higienę w łóżku, co z kolei przekłada się na poprawę stanu zdrowia, szczególnie w przypadku alergików i osób o niskiej odporności. Co więcej, poszewki i maty na materac zapobiegają wnikaniu wody do materaca, co przydaje się, kiedy mamy małe dzieci lub po prostu lubimy jeść posiłki w łóżku.

Jakie opinie mają nasze pokrowce na materace?

Pokrowce na materace z naszego sklepu cieszą się pozytywnymi opiniami i dużą popularnością. Antyroztoczowe właściwości i wysoka jakość wykonania sprawiają, że pokrowcami mogą cieszyć się zarówno dzieci, alergicy, jak i ludzie bez większych problemów zdrowotnych. Ponadto pokrowce świetnie zabezpieczają materace przed wilgocią i zabrudzeniami.

Ochraniacz na materac a inne akcesoria sypialniane

Pokrowiec na materac nie przeszkadza w wygodnym korzystaniu z łóżka i bez przeszkód możemy używać swoich ulubionych podkładów na materac, poduszek, kołder oraz kompletów pościeli. Dobrze dobrana powłoczka na materac nie będzie widoczna, gdyż zostanie przykryta prześcieradłem. Co więcej, pokrowiec antyalergiczny nie zmienia naszych odczuć podczas snu i przez większość czasu możemy zapomnieć, że założyliśmy ją na łóżko. Pamiętajmy też, że odpowiednio dobrana pościel poprawi jakość snu.

Jakie inne akcesoria oferujemy w sklepie SlodkieSny.pl?

Oferta naszego sklepu nie kończy się na akcesoriach sypialnianych. Posiadamy szeroki wybór wysokiej jakości kompletów ręczników, świetnie nadających się na prezent, gustownych dywaników łazienkowych, obrusów i serwetek, które sprawdzą się na każdą okazję, a także pięknych firanek, mogących stać się prawdziwą ozdobą kuchni. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także przeglądania nowości oraz promocji, które systematycznie uzupełniamy o kolejne produkty. Wiele z nich można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Podkategorie

Aktywne filtry