Jak składać pościel?

 

Zastanawiasz się nad zakupem nowej pościeli? Zapoznaj się z naszym szerokim asortymentem

wysokiej jakości pościeli i kołder

 
Niezależnie od tego, na jaką pościel się decydujemy - czy to jest pościel satynowa, pościel z kory, czy pościel bawełniana istnieje co najmniej kilka uniwersalnych sposobów na perfekcyjnie złożenie pościeli w szybkim czasie, które doskonale sprawdzą się w przypadku praktycznie każdego rodzaju materiału. Bardzo praktycznym i szybkim sposobem na złożenie pościeli jest schowanie poszewki na kołdrę, poduszkę i prześcieradła w środku drugiej poszewki na poduszkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała pościel schowana w poduszkę zajmuje mało miejsca i przy tym estetycznie prezentuje się w szafie.

  

Drugi sposób, tzw. “sposób na prezencik” jest doskonałym pomysłem na fantazyjne składanie pościeli. Poszewkę na kołdrę i poduszkę należy złożyć w niewielkich rozmiarów prostokąt tej samej wielkości. Drugą poszewkę na poduszkę składamy w ten sam sposób, z tą jednak różnicą, że poszewkę nakładamy pod kątem 90 stopni na brzegu przygotowanych wcześniej poszewek na kołdrę i poduszkę. Następnie poszewką poduszki zwijamy leżące poziomo pozostałe poszewki.

 

składanie pościeli i prześcieradeł

Najpopularniejszym sposobem, który nie jest obcy żadnej gospodyni domowej, to składanie pościeli w kostkę. Poszewkę na kołdrę i poduszki układamy kolejno na sobie (piętrowo), jednocześnie pamiętając o tym, aby wszystkie brzegi były równo złożone.

 

Kolejny sposób na składanie pościeli do sypialni przypomina nieco bezbrzegowe składanie ręczników. Poszewkę od kołdry rozkładamy na płaskiej powierzchni. Dolną część poszewki kołdry składamy tak, aby brzeg znajdował się na środku. To samo robimy z górną częścią. Następnie pozostałe poszewki na poduszki składamy w kostkę o rozmiarach zbliżonych do poszewki na kołdrę. Odpowiednio złożone poszewki na poduszkę kładziemy na poszewce kołdry, po czym wszystko raz jeszcze składamy na pół.

 

Jak składać prześcieradło z gumką?

Prześcieradła z gumką są obecnie bardzo popularne i z powodzeniem zastępują tradycyjne prześcieradła bawełniane. Niewątpliwą zaletą tego typu prześcieradeł jest to, że nie zsuwają się z łóżka, a co za tym idzie - zapewniają bardziej komfortowy sen i estetyczny wygląd. W zasadzie jedyną wadą prześcieradła z gumką jest jego składanie. Często składanie takiego prześcieradła staje się bardzo mozolnym zadaniem, ale wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby uzyskać idealnie ułożoną kostkę, która dobrze będzie prezentować się zarówno w szafie, jak i po ponownym rozłożeniu. Podczas składania prześcieradła z gumką w kostkę należy:

  • obrócić prześcieradło na lewą stronę,
  • włożyć dłonie w dwa sąsiadujące krótsze boki prześcieradła,
  • złączyć ze sobą oba rogi (róg z prawej ręki przełożyć na róg z lewej ręki),
  • następnie róg znajdujący się u dołu (sąsiadujący z tym, który był trzymany w prawej ręce) unieść do góry i założyć na lewą rękę,
  • ostatni wolny róg dołączyć do pozostałych,
  • tak złożone prześcieradło umieścić na blacie lub stole i nadać mu kształt prostokąta kilkakrotnie składając w kostkę.

 

Pojemniki na przechowywanie pościeli

Doskonałym miejscem na przechowywanie pościeli są specjalnie pojemniki na pościel. Pojemniki na pościel to najczęściej plastikowe lub wiklinowe skrzynie, które mogą mieć nawet do 100 litrów objętości. Sprawdzą się one zwłaszcza wtedy, kiedy w łóżkach nie ma przystosowanych szuflad na pościel lub są one zwyczajnie za małe. Takie pojemniki na pościel można schować pod łóżkiem, dlatego nie będą nam zabierać cennego miejsca i nadadzą się nawet do bardzo małych pomieszczeń. Dzięki specjalnym pojemnikom można swobodnie złożyć pościel, a nie upychać jej na siłę.

 

Interesują Cię inne tematy związane z dbaniem o pościel?

Koniecznie przeczytaj nasze pozostałe artykuły:

Metody płatności:

- Za pobraniem
- Wpłata na konto

Partnerzy logistyczni:

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl