Jak pielęgnować pościel z kory? Poznaj najważniejsze zasady

Jak pielęgnować pościel z kory? Poznaj najważniejsze zasady

lis 18, 2021 Pościele 0 Komentarze

Pościel z kory to jeden z tych wariantów bielizny pościelowej, który ma swoich zwolenników i przeciwników. To, do jakiej grupy zaliczamy samych siebie, jest kwestią mocno indywidualną. Aby jednak pokazać, jak łatwo zadbać o pościel z kory, przygotowaliśmy artykuł z podstawowymi zasadami jej pielęgnacji. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i pozwól sobie na szybszą i bezpieczniejszą pielęgnację pościeli z kory!

Zasady, jak prawidłowo pielęgnować pościel z kory

Dowiedz się z artykułu, jak pielęgnować pościel z kory:

Czym charakteryzuje się pościel z kory?

Pościel to niezbędny element wyposażenia każdej sypialni. W zależności od tego, jakie potrzeby ma jej przyszły użytkownik, rodzaj bielizny pościelowej powinien być dopasowany bezpośrednio do niego. Kryteria, jakimi się kierujemy podczas zakupu pościeli to przede wszystkim:

materiał, z jakiego jest wykonana;

  • kolor;
  • wielkość;
  • jakość;
  • łatwość użytkowania.

Ostatni punkt często jest najważniejszy i to właśnie on decyduje o końcowym „werdykcie”.

Pościel z kory to jeden z wariantów bielizny pościelowej, którego użytkowanie z reguły nie sprawia większych problemów. Co więcej, materiał ten jest dość trwały, dzięki czemu może służyć przez długie lata. Nie oznacza to jednak, że można zaniedbać pielęgnację pościeli z kory. Przeciwnie – warto o nią zadbać w szczególnym stopniu, ponieważ dzięki temu nie będzie konieczności jej częstej wymiany na nową.

 

Zastanawiasz się, jaka pościel sprawdzi się najlepiej w Twojej sypialni?

Zapoznaj się z całą naszą ofertą pościeli do domu!  

 

Kto powinien zdecydować się na pościel z kory?

Na pościel z kory powinny zdecydować się osoby, którym nie przeszkadza specyficzna struktura materiału. Jest on często określany jako tzw. gofrowy, ponieważ charakteryzuje się występowaniem licznych wypukleń. Niektórym osobom taka faktura pościeli nie będzie pasować, jeśli jednak nie widzą w tym problemu – mogą śmiało decydować się na jej zakup.

Co więcej, pościel z kory jest odpowiednia również dla dzieci i alergików. Dzięki temu, że nie posiada właściwości uczulających, zapewnia takim osobom komfort podczas snu. 

Pościel wykonana z kory – jak ją pielęgnować?

Aby pościel z kory zachowała wszystkie swoje właściwości i służyła nam przez długie lata, należy stosować się kilku prostych zasad, dotyczących jej pielęgnacji. Co ważne, warto o tym pamiętać nie tylko w przypadku tego rodzaju bielizny pościelowej, ale również w przypadku pościeli satynowej, satyny korowanej, jersey, bambusowej czy flanelowej.

Zasada #1 Pamiętaj o praniu pościeli z kory w odpowiedniej temperaturze

Mimo iż pościel z kory nie stwarza wielu problemów, jeśli chodzi o jej użytkowanie, to warto pamiętać o jej prawidłowym praniu. Podstawową kwestią jest ustawienie właściwej temperatury, która w tym przypadku powinna mieścić się w przedziale 40-60 stopni (podobnie jak podczas prania pościeli bawełnianej). Jeśli zabrudzenia są dość duże, warto wybrać wyższą granicę. Kiedy zależy nam jednak tylko na odświeżeniu materiału, lepiej wybrać opcję 40 stopni. Wówczas będziemy mieć pewność, że naszej pościeli z kory nic się nie stanie.

Zasada #2 Nie wiruj pościeli wykonanej z kory 

Kolejną zasadą, o której trzeba pamiętać podczas pielęgnacji pościeli z kory, jest zrezygnowanie z wirowania. Może to być dość uciążliwe, ponieważ schnięcie materiału będzie znacznie dłuższe. Zabezpieczy to jednak bieliznę pościelową przed powstaniem ewentualnych zniszczeń.

Zasada #3 Pierz pościel z kory z podobnymi kolorami

Zasada nie mieszania ze sobą różnych kolorów podczas prania powinna być dobrze znana, jednak warto o niej przypominać. Podczas prania pościeli z kory należy zrezygnować z dołożenia do niej rzeczy o innym zabarwieniu. W przeciwnym razie może dojść do zafarbowania jednego materiału od drugiego i powstania mało estetycznych plam.

Zasada #4 Nie prasuj pościeli z kory

Pościel wykonana z kory jest materiałem na tyle łatwym w użyciu, że nie ma konieczności jego prasowania. Oczywiście jeśli ktoś czuje taką potrzebę, jak najbardziej może zdecydować się na uprasowanie tego materiału. Warto jednak mieć wówczas na uwadze to, że charakterystyczna faktura pościeli z kory może zostać naruszona. 

Co warto dokupić do sypialni, w której znajduje się pościel z kory?

Sypialnia to miejsce, które powinno być przytulne i mieć swój specjalny, wyjątkowy klimat. Aby było to możliwe, oprócz odpowiedniej pościeli warto postawić również na różnego rodzaju dodatki, wśród których wyróżniamy m.in.:

 

Zastanawiasz się, co oprócz pościeli z kory kupić do swojej sypialni, aby stała się jeszcze bardziej przytulna?

Zapoznaj się z naszą ofertą tekstyliów do sypialni!  

 

Zapoznaj się z naszymi innymi poradnikami:

Zostaw odpowiedź

*
*Nie opublikowano
*
*

Kliknij i oceń artykuł

Ocena: 5.00 / 5 (3 oceny)

Wyszukiwarka Wpisów

Kategoria

Ostatnie Wpisy

Popularne Wpisy

Ostatnie komentarze

Artykuł rozwiał moje wątpliwości co do wyboru materiału na p...
Moim priorytetem przy zakupie kołdry były przede wszystkim ...