

- -10%
Niejednokrotnie zastanawiamy się, jak często wymieniać pościel, aby nie narazić się na miliony bakterii. Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest to uzależnione od wielu zewnętrznych czynników, takich jak pora roku czy występujące w rodzinie alergie. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż na komfort snu ma wpływ nie tylko wymiana, ale i odpowiednia pielęgnacja pościeli. Istnieje wiele domowych sposobów na odświeżenie pościeli bez prania, które warto przeprowadzać regularnie w celu utrzymania pościeli w czystości.
W artykule dowiesz się, jak szybko i skutecznie odświeżyć pościel
Jeśli uważasz, że Twoja pościel wymaga wymiany, zobacz oferowany przez nas szeroki wachlarz
Odpowiednie dbanie o pościel jest konieczne po to, aby nasza pościel była zawsze świeża i brzydko nie pachniała. Świeża pościel gwarantuje komfort snu i zdrowy sen. Aby utrzymać pościel w dobrym stanie, koniecznie należy pamiętać o trzech podstawowych zabiegach pielęgnacyjnych wykonywanych niezależnie od pory roku:
Kołdry puchowe zalicza się do tych najbardziej doskonałych pod względem swoich właściwości. Wypełnienie naturalne z puchu jest wrażliwe na działanie silnych środków chemicznych, a nieumiejętne zastosowanie środków chemicznych może spowodować utratę puszystości materiału, dlatego pranie kołder puchowych najlepiej powierzyć specjalistycznym pralniom chemicznym, których na rynku nie brakuje. Przy zachowaniu należytej ostrożności pościel z puchu można odświeżyć również w domowych warunkach, ale należy pamiętać o tym, aby w tym celu używać wyłącznie łagodnych detergentów. Kołdrę puchową można prać w pralce automatycznej w temperaturze 60 st. C. Aby odświeżyć i wyczyścić kołdrę puchową można również zdecydować się na kompleksową regenerację. Proces regeneracji kołder i poduszek z puchu obejmuje pranie, czyszczenie i odświeżanie wsadu w specjalistycznej maszynie na mokro oraz wymianę tkaniny poszyciowej na nową
Pościel wełniana posiada doskonałe właściwości higroskopijne, które pozwalają na pochłanianie wilgoci. Dzięki temu kołdry wełniane dobrze wchłaniają pot, a oprócz tego są bardzo ciepłe, co może mieć niebagatelne znaczenie zwłaszcza zimą. Warto też dodać, że pościel wełniana jest odpowiednia również dla alergików - o ile dana osoba nie jest uczulona na samą wełnę. Utrzymanie wełnianej pościeli w czystości polega przede wszystkim na delikatnej pielęgnacji. Zabrudzenia lub plamy na pościeli wełnianej należy czyścić specjalnymi preparatami przeznaczonymi do wełny. Zabrudzone miejsce można przetrzeć gąbką lub miękką szmatką. Podczas czyszczenia wełny nie powinno się jej nadmiernie pocierać, ponieważ to szkodzi jej wyglądowi. Pościel wełnianą lepiej prać ręcznie niż w pralce, ale zawsze należy sprawdzić na wszywce, czy jest to możliwe wyciągnięcie wsadu.
Najlepszym sposobem na odświeżenie kołdry i poduszki z pierza jest wietrzenie. W przypadku, gdy kołdra jest przepocona i zakurzona, konieczne będzie jednak jej wypranie. Pranie pierza w domu okazuje się problematyczne, dlatego czynność tę najlepiej zlecić specjalistycznej pralni chemicznej. Nieumiejętnie pranie pierza może spowodować jego uszkodzenie.
Koniecznie przeczytaj nasze pozostałe artykuły:
Wyszukiwarka Wpisów
Kategoria
Ostatnie Wpisy
Popularne Wpisy
Ostatnie komentarze