Zamówienia wysyłkowe realizujemy na bieżąco. W związku z obecną sytuacją nie ma możliwości odbioru osobistego. Życzymy dużo odporności i wytrwałości!

Jak wybrać kołdrę puchową ?

Do niedawna puch naturalny stanowił główne wypełnienie kołder i poduszek. Pomimo najnowszych technologii oraz niezliczonych badań nadal nie ma produktu który dorównałby puchowi. Puch naturalny ma doskonałe właściwości puch z kołdry puchowejizolacyjne a przy tym jest lekki, doskonale wchłania wilgoć oddawaną przez ciało i odprowadza ją na zewnątrz, dzięki czemu nie odczuwamy nieprzyjemnego uczucia chłodu.  Ponadto jest niezwykle sprężysty i ściśliwy. Nieważne jak długo i z jaką siłą będzie ściśnięty i tak szybko wróci do swojej pierwotnej objętości. Jeśli chcesz dowiedzieć się jaką wybrać kołdrę puchową, najpierw warto poznać jakie w ogóle są rodzaje puchu.

 

 

Jakie są rodzaje puchu w kołdrach puchowych?

Istnieją dwa rodzaje puchu stosowane do wypełnień: puch gęsi i puch kaczy. Zdecydowanie lepszym wypełnieniem jest puch gęsi ponieważ jest większy w związku z czym magazynuje więcej powietrza a co za tym idzie kołdra jak wybrać kołdrę puchową - rodzaje puchuwypełniona puchem gęsim jest lżejsza i cieplejsza. Przy wyborze kołdry należy zwróci uwagę czy puch jest nowy czyli taki który nie był stosowany w żadnych wyrobach. Niestety grono producentów używa puchu wtórnego tj takiego który był już wcześniej użyty w innym wyrobie.

 

 

Zawartość procentowa puchu w kołdrze

Ważnym czynnikiem przy wyborze kołdry puchowej który decyduje o jakości jest zawartość procentowa puchu. Czym wartość ta jest większa w kołdrze jest lepszą jakość wypełnienia przez co kołdra puchowa jest lżejsza i ma lepsze parametry izolacyjne. Dobra kołdra puchowa powinna zawierać powyżej 80% puchu.

 

 

Sprężystość puchu w kołdrach puchowych

 

Kupując kołdrę puchową warto także zwrócić uwagę na sprężystość puchu. Puch w kołdrach puchowych wysokiej jakości podlega ocenie pod kątem sprężystości czyli po prostu „puszystości”. Wskaźnik ten nazywa się cuin (cal sześcienny na uncje) czyli ile jedna uncja puchu zajmuje cali sześciennych pisząc prościej chodzi o objętość konkretnej ilości puchu czyli np. jaką objętość zajmuje 1 g puchu. Im liczba cuin jest wyższa tym puch jest lepszej jakości, ma lepszą termo izolacyjność. Kołdra wypełniona puchem o większym współczynniku sprężystości cuin jest lżejsza niż kołdra wypełniona gorszej jakości puchem. W związku z tym kołdry puchowe ekskluzywne są wypełnione mniejszą ilością puchu (wagą puchu) ale lepszym jakościowo. Sprężystość 550-750 –uważana jest jako bardzo dobra a powyżej 750 cuin jako doskonała.

 

Na poniższym zdjęciu różnica w sprężystości, po lewej puch 600 cuin, po prawej 850 cuin.

jak wybrać kołdrę puchową - porównanie sprężystości puchu

 

Mamy nadzieje, że teraz już wiesz czym kierować się, aby wybrać kołdrę puchową wysokiej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem dostępnym na SlodkieSny.pl

 

ZOBACZ KOŁDRY PUCHOWE DOSTĘPNE W OFERCIE NASZEGO SKLEPU

Metody płatności:

- Za pobraniem
- Wpłata na konto

Partnerzy logistyczni:

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl