Pielęgnacja kołdry z puchu

Aby przedłużyć żywotność kołdry, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Pielęgnacja kołdry uzależniona jest w dużej mierze od rodzaju wypełnienia. Innej pielęgnacji wymaga puch czy pierz, a jeszcze innej włókna syntetyczne. Jest jednak pewna reguła, którą należy kierować się niezależnie od rodzaju wypełnienia - warunkiem przedłużenia trwałości kołdry jest zastosowanie się do symboli umieszczonych na metkach produktów.

 

 

Zastanawiasz się nad zakupem kołdry z puchu? U nas możesz kupić

wysokiej jakości kołdry puchowe

 

Kołdra puchowa – czyli jaka?

Puch to najdelikatniejszy surowiec pochodzący z gęsi lub kaczki. Kołdry puchowe mają doskonałe właściwości termoizolacyjne i wentylacyjne przy zachowaniu względnie niewielkiej wagi. Cząsteczki puchu potrafią absorbować wilgoć i dostosować się do temperatury ciała, dlatego kołdry puchowe mogą być używane przez cały rok. Wysokiej jakości kołdry z wypełnieniem puchowym wskazane są również dla alergików. Specjalna technologia AllerGuard, która została opracowana z myślą o osobach borykających się z rozmaitymi alergiami, powoduje, że kołdra puchowa posiada unikalną strukturę materiału, która nie przyciąga kurzu i innych alergenów do wnętrza.Pranie kołdry z puchu

Naturalne wypełnienie kołdry puchem zalicza się do tych najbardziej doskonałych pod względem właściwości i jednocześnie nietanich. Puch to surowiec bardzo wrażliwy na działanie silnych środków chemicznych i wysokiej temperatury. O ile poduszki puchowe można prać ręcznie lub w pralce automatycznej, o tyle gorzej sprawa wygląda z kołdrą, przede wszystkim ze względu na swoje rozmiary.

 

Tekstylia puchowe nie powinno się prać w silnych detergentach, ponieważ silny środek piorący może spowodować utratę puszystość i zniszczenie materiału. Najbardziej pożądane jest, aby pranie kołdry puchowej odbyło się w specjalnych zakładach i pralniach. W celu odświeżenia kołdry z puchu można również skorzystać z kompleksowych usług regeneracji kołder wraz ze zmianą tkaniny obiciowej.

 

Częstotliwość prania kołder jest indywidualna, zaleca się czyszczenie tego typu materiałów co 2-3 lata. Jeśli jednak z kołdry puchowej korzystają alergicy i małe dzieci, tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinno wykonywać się częściej.

 

wysokiej jakości kołdra z puchu gęsiego

 

Wietrzenie kołdry puchowej

Zarówno poduszki, jak i kołdry puchowe muszą być dostatecznie często trzepane i wietrzone.Wietrzenie kołdry to podstawowa czynność pielęgnacyjna, ponieważ w ten sposób pozbywamy się z pościeli roztoczy, bakterii i wirusów. Kołdrę puchową należy wietrzyć kilka razy w roku. Trzeba jednak pamiętać, że ta czynność wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych. Nie powinno się wystawiać kołdry na działanie promieni słonecznych, bo to tylko dodatkowo wzmaga rozwój roztoczy. Kołdrę najlepiej wietrzyć przy delikatnym mrozie - wtedy giną wszystkie drobnoustroje.

 

Odpowiednie użytkowanie wyrobów z puchu

Aby kołdra z puchu służyła wiele lat, oprócz regularnych zabiegów pielęgnacyjnych koniecznie trzeba pamiętać o właściwym użytkowaniu. Przede wszystkim:

  • nie wolno po niej skakać, ponieważ puch po pewnym czasie może stracić sprężystość,
  • nie należy jej mocno zgniatać (zwłaszcza podczas pakowania do pojemników lub pudełek),
  • kołdrę i poduszkę puchową należy codziennie lekko strzepnąć po to, aby odzyskała swój kształt i mogła się “nastroszyć”,
  • delikatne plamy z kołdry najlepiej usuwać od razu po zabrudzeniu za pomocą gąbki i rozpuszczonego mydła.

Interesują Cię inne tematy związane z dbaniem o pościel?

Koniecznie przeczytaj nasze pozostałe artykuły:

Metody płatności:

- Za pobraniem
- Wpłata na konto

Partnerzy logistyczni:

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl