958354352
Jak przechowywać prześcieradła z gumką? Poznaj sprawdzone sposoby

Jak przechowywać prześcieradła z gumką? Poznaj sprawdzone sposoby

lut 10, 2022 Pościele 0 Komentarze

Prawidłowe przechowywanie materiałów, z którymi śpimy, jest niezwykle istotne. Nasza skóra styka się bowiem z nimi każdej nocy. Prześcieradło z gumką, podobnie jak pościel czy koce, powinno więc być składowane w odpowiedni sposób, a najlepiej w specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem i dowiedz się, jakie są najpopularniejsze i najlepsze metody do przechowywania prześcieradła z gumką. Zapraszamy do lektury!

Jak najlepiej przechowywać prześcieradło z gumką?

Dowiedz się z artykułu, jak dopasować pościel do szarej sypialni:

Prześcieradło z gumką – jak wygląda i w których pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej?

Prześcieradło to kawałek materiału, który zazwyczaj zakładany jest bezpośrednio na materac łóżka. Niekiedy jednak może znaleźć się też na pokrowcu na materac lub specjalnym podkładzie, przy czym ich obecność jest kwestią indywidualną, zależną od użytkownika danego pomieszczenia.

Na rynku dostępny jest zamiennik klasycznego prześcieradła, czyli prześcieradło z gumką. Wariant ten ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Komfort jego użytkowania w znacznej mierze uzależniony jest od tego, na czym bardziej nam zależy – na wygodzie korzystania z prześcieradła w łóżku czy na łatwiejszym praniu, prasowaniu oraz składaniu. Warto bowiem wiedzieć, że dla niektórych pielęgnacja prześcieradła z gumką jest niemałym wyzwaniem. 

 

Zastanawiasz się, na jakie prześcieradło się zdecydować?

Kup funkcjonalne prześcieradło frotte z gumką i upewnij się, że był to dobry wybór! 

 

Dlaczego warto decydować się na zakup prześcieradła z gumką?

Prześcieradło z gumką to niemałe ułatwienie codziennego ścielenia łóżka. Każdy z nas z pewnością choć raz spotkał się z sytuacją, gdy po nocy klasyczne prześcieradło wymaga ponownego ułożenia na łóżku, ponieważ zostało wyciągnięte spod materaca. Posiadając prześcieradło wyposażone w gumkę, nie ma obaw, że dojdzie do takiej sytuacji. Ściśle owija ono bowiem materac, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zostanie przypadkowo ściągnięte.

Jakie są dostępne rodzaje prześcieradeł?

Podczas wybierania prześcieradła do sypialni swojej lub swojego dziecka, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego jest ono wykonane. Ma to bowiem duży wpływ na zadowolenie z zakupu. Dostępne są m.in.: 

Jak składać prześcieradło z gumką?

Przechodząc powoli do sposobów przechowywania prześcieradła z gumką, jedną z ważniejszych kwestii jest sposób jego składania. Jest to bowiem podstawa do tego, by prześcieradło nie tylko ładnie i schludnie wyglądało, ale też żeby nie powstały na nim żadne uszkodzenia. 

Składając prześcieradło z gumką, należy zacząć od jednego z krótszych boków. Jego rogi należy nałożyć na siebie, a następnie powtórzyć to samo w przypadku drugiego krótszego boku prześcieradła. Kolejnym krokiem jest nałożenie na siebie złożonych już wcześniej rogów, tak, by wszystkie cztery znalazły się w jednym miejscu – złożone jeden w drugim. Po przejściu tych kroków powinniśmy uzyskać prześcieradło w postaci płaskiego pasa materiał, który łatwo złożyć w mniejszą kostkę.

Sprawdzone sposoby na przechowywanie prześcieradła z gumką

Tyle, ile osób, tyle może być pomysłów na przechowywanie prześcieradła. My przedstawimy jednak dziś kilka najpopularniejszych i najlepiej sprawdzających się metod.

#1 Przechowywanie prześcieradła z gumką w oryginalnym opakowaniu

Jednym z pierwszych sposobów na bezpieczne przechowywanie prześcieradła z gumką jest chowanie go w oryginalnym opakowaniu. Jest to dobra metoda, ponieważ często pokrowce te wyposażone są w suwak, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że prześcieradło w niego nie wypadnie. Co więcej, umieszczenie prześcieradła z gumką w oryginalnym opakowaniu będzie znacznym ułatwieniem podczas wyboru materiału do założenia na materacu w konkretnym pomieszczeniu. Każde łóżko może mieć bowiem inny rozmiar, a widząc na pokrowcu wypisane wymiary prześcieradła, jego wybór będzie znacznie prostszy.

#2 Prześcieradło z gumką w schowku pod łóżkiem

Kolejnym sposobem na przechowywanie prześcieradła z gumką jest schowanie go w specjalnym schowku pod łóżkiem. Warunkiem jest, że przestrzeń ta musi być zagospodarowana na tego typu elementy wyposażenia, czyli m.in. na kołdry, poduszki, pościele czy koce

Czasami bowiem zdarza się, że w pojemniku pod łóżkiem znajdują się ubrania lub – co gorsza – buty. Wówczas nie będzie to odpowiednie miejsce do przechowywania prześcieradła z gumką.

#3 Szafka z pościelą do przechowywania prześcieradła wyposażonego w gumkę

Ostatnim miejscem, które sprawdza się najlepiej do przechowywania prześcieradła, jest szafka lub półka, która wygospodarowana została na tego typu materiały. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, ponieważ pomaga ono w zachowaniu porządku w każdym domu lub mieszkaniu. Nie trzeba się również zastanawiać, gdzie umieścić pościel, koc czy prześcieradło po praniu, ponieważ jest na to specjalnie przeznaczona przestrzeń.

 

Zastanawiasz się, jaki rodzaj prześcieradła będzie dla Ciebie najlepszy?

Zapoznaj się z naszą ofertą prześcieradeł do sypialni! 

Może zainteresuje Cię też:

(300)
Cena 48,00 zł

Prześcieradło Frotte z gumką z polskiej grubej froty. Prześcieradło w rozmiarze 90x200 w kolorze jasnoróżowym jest produktem wysokiej jakości o trwałych żywych kolorach. Wysoka gramatura prześcieradła bo aż 190 g/m2 spełni wymagania każdego nawet bardzo wymagającego klienta. Prześcieradło frotte z gumką jest bardzo praktyczne - nie trzeba prasować.

Zostaw odpowiedź

*
*Nie opublikowano
*
*

Kliknij i oceń artykuł

Ocena: 4.40 / 5 (5 ocen)