958354352
Jak wybrać kołdrę puchową?

Jak wybrać kołdrę puchową?

sie 11, 2015 Kołdry , Dla kupujących 0 Komentarze

Do niedawna puch naturalny stanowił główne wypełnienie kołder i poduszek. Pomimo najnowszych technologii oraz niezliczonych badań nadal nie ma produktu który dorównałby puchowi. Puch naturalny ma doskonałe właściwości izolacyjne a przy tym jest lekki, doskonale wchłania wilgoć oddawaną przez ciało i odprowadza ją na zewnątrz, dzięki czemu nie odczuwamy nieprzyjemnego uczucia chłodu. Ponadto jest niezwykle sprężysty i ściśliwy. Nieważne jak długo i z jaką siłą będzie ściśnięty i tak szybko wróci do swojej pierwotnej objętości. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaką wybrać kołdrę puchową, najpierw warto poznać, jakie w ogóle są rodzaje puchu.

 

W artykule dowiesz się, jak wybrać kołdrę puchową:

 

Jaką wybrać kołdrę z puchu?

Jakie są rodzaje puchu w kołdrach puchowych?

Istnieją dwa rodzaje puchu stosowane do wypełnień kołder puchowych: puch gęsi i puch kaczy. Zdecydowanie lepszym wypełnieniem jest puch gęsi – charakteryzuje się większymi wymiarami, w związku z czym magazynuje więcej powietrza, a co za tym idzie kołdra wypełniona puchem gęsim jest lżejsza i cieplejsza. Kołdry z puchu gęsiego cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników, którzy cenią je za wysokie walory użytkowe i doskonałe parametry izolacyjne. Warto wiedzieć, że kołdry zimowe często wypełnione są właśnie takim rodzajem puchu.

Kołdra z puchu kaczego, mimo iż jest produktem wysokiej jakości, może posiadać charakterystyczny zapach. Nie świadczy to jednak o tym, że produkt nie nadaje się do użytku. Jeśli po pewnym czasie użytkowania zapach jest intensywny, warto rozważyć opcję oddania kołdry z wypełnieniem puchowym do pralni – tego typu kołdry czyści się bowiem trudniej niż kołdry z wypełnieniem ze sztucznych włókien.

Przy wyborze kołdry należy zwrócić uwagę na to, czy puch jest nowy, czyli taki, który nie był stosowany w żadnych wyrobach. Niestety grono producentów używa puchu wtórnego – który był już wcześniej użyty w innym wyrobie, przez co może być gorszy jakościowo.

 

 Kołdra wypełniona puchem gęsim

Ile powinna ważyć dobra kołdra puchowa?

Ważnym czynnikiem przy wyborze kołdry puchowej, który decyduje o jakości, jest zawartość procentowa puchu. Czym wartość ta jest większa, tym lepsza jest jakość wypełnienia, przez co kołdra puchowa jest lżejsza i ma lepsze parametry izolacyjne. Dobra kołdra zimowa lub powinna zawierać powyżej 80% puchu. Z kolei maksymalny ciężar wsadu w kołdrze z puchem nie powinien przekraczać 3 kg. Warto na to zwrócić uwagę podczas wybierania idealnej kołdry, bowiem jej waga ma wpływ na komfort użytkowania. 

Sprężystość puchu w kołdrach puchowych

Kupując kołdrę puchową, warto także zwrócić uwagę na sprężystość puchu. Puch w kołdrach puchowych wysokiej jakości podlega ocenie pod kątem sprężystości, czyli po prostu „puszystości”. Wskaźnik ten nazywa się cuin (cal sześcienny na uncje), czyli ile jedna uncja puchu zajmuje cali sześciennych. Pisząc prościej chodzi o objętość konkretnej ilości puchu, czyli np. jaką objętość zajmuje 1 g puchu. Im liczba cuin jest wyższa, tym puch jest lepszej jakości, ma lepszą termoizolacyjność. Kołdra wypełniona puchem o większym współczynniku sprężystości cuin jest lżejsza niż kołdra wypełniona gorszej jakości puchem. W związku z tym puchowe kołdry ekskluzywne są wypełnione mniejszą ilością puchu (wagą puchu), ale lepszym jakościowo. Sprężystość 550-750 – uważana jest jako bardzo dobra a powyżej,750 cuin jako doskonała.

Na poniższym zdjęciu różnica w sprężystości, po lewej puch 600 cuin, po prawej 850 cuin.

 

Sprężystość puchu w kołdrach puchowych

Producenci kołder puchowych

Wybierając kołdrę puchową, warto zwrócić uwagę również na jej producenta. Tylko wybierając produkty od renomowanych producentów pościeli, jak Allerguard czy Animex możemy mieć pewność, że kołdra puchowa spełni nasze wymagania.  

Jeśli zależy nam na tym, by zapewnić sobie i pozostałym domownikom odpowiednią temperaturę ciała nocą, a także komfortowy sen, warto zwracać uwagę na rodzaj puchu, znajdujący się w wybranym produkcie. Wbrew pozorom ich cena ma ogromne znaczenie i niekiedy droższa kołdra z puchem nie oferuje tak dobrej jakości, jak tańsza, a ze sprawdzonego sklepu.

Mamy nadzieje, że teraz już wiesz czym kierować się, aby wybrać wygodne i dobrej jakości produkty, jakimi są kołdry puchowe. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem dostępnym na sklepie SlodkieSny.pl.

W jakich rozmiarach dostępne są kołdry puchowe?

Kołdry puchowe występują w standardowych rozmiarach, które każdy z Klientów naszego sklepu slodkiesny.pl może wybrać według własnych preferencji. Dostępne są różne rozmiary tego typu produktu, dzięki czemu można wybrać kołdry dostosowane do wieku ich przyszłego użytkownika.

Kołdra powinna gwarantować swobodny przepływ powietrza i zapobiegać nadmiernej potliwości. Aby było to możliwe do osiągnięcia, ważne jest, by wybrać taką kołdrę, która będzie wymiarowo dostosowana do naszych potrzeb. W sklepie slodkiesny.pl dostępne są m.in.:

  • kołdry puchowe 100x135;
  • kołdry puchowe 140x200;
  • kołdry puchowe 160x200;
  • kołdry puchowe 180x200;
  • kołdry puchowe 200x200;
  • kołdry puchowe 220x200;
  • kołdry puchowe 240x220.

Tania kołdra puchowa jest jednym z lepszych wyborów również dla dzieci. Ma lepsze właściwości termoizolacyjne, niż kołdra syntetyczna. Puch gęsi sprawdzi się zarówno zimą, w zimne noce, jak i w upalne lato. Jedyne, o czym należy pamiętać, to jej rozmiar – warto go dobrać bezpośrednio do wieku i wzrostu malucha. 

Co warto dokupić do kołdry z gęsiego puchu

Obecność dobrej jakości kołder i poduszek to podstawa w każdym domu. W związku z tym do kołdry z puchowym wypełnieniem, która często służy jako kołdra całoroczna, ponieważ gwarantuje odpowiednie ciepło przez wszystkie miesiące, warto dokupić również poduszki puchowe, które będą wygodne w trakcie snu i przede wszystkim komfortowe dla naszego kręgosłupa.

Poduszka puchowa, posiadająca naturalne wypełnienie, powinna mieć również odpowiednią grubość. Jeśli zostanie odpowiednio dobrana, będzie służyć swoim właścicielom w czasie snu przez długi czas. Tego typu produkt również odprowadza wilgoć, dzięki czemu nie ma ryzyka, że sen będzie mało komfortowy. W komplecie z taką kołdrą puchową, która gwarantuje przede wszystkim odpowiednią ilość ciepła, stworzy idealny dla każdego domownika zestaw.

 

Szukasz dobrej kołdry puchowej, która otuli Cię do snu?

Zapoznaj się z naszą ofertą 

 

INTERESUJĄ CIĘ INNE TEMATY ZWIĄZANE Z WYBOREM ODPOWIEDNIEJ POŚCIELI i KOŁDRY?

Zostaw odpowiedź

*
*Nie opublikowano
*
*

Kliknij i oceń artykuł

Ocena: 3.67 / 5 (15 ocen)