958354352
Jak wybrać najlepszy ręcznik hotelowy?

Jak wybrać najlepszy ręcznik hotelowy?

maj 18, 2021 Ręczniki , Dla kupujących 0 Komentarze

W działalności hotelarskiej dbałość o jakość i szczegóły jest bardzo istotna. Standardem w większości hotelach jest udostępnianie gościom pościeli oraz ręczników kąpielowych. Zazwyczaj są one w kolorze białym i muszą spełniać określone warunki. Jak znaleźć odpowiednie ręczniki do hotelu? Czym kierować się, kupując kąpielowe ręczniki hotelowe? Oto nasz poradnik, który pomoże w dokonaniu wyboru. Zapraszamy do lektury.

 

Czym kierować się wybierając ręcznik do hotelu?

 

Dowiedz się z artykułu, jak dobrać ręczniki do hotelu:

 

Z jakiego materiału wybrać ręcznik do hotelu?

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie postawienie na ręczniki bawełniane lub bambusowe. Muszą być one bowiem wykonane z tkaniny mocnej, odpornej na wielokrotne i częste pranie oraz odkażane. Takie mocne zabiegi czyszczące nie mogą negatywnie odbijać się na wyglądzie ręczników hotelowych co sprawia, że mocno zawęża nam się możliwość wyboru. Większość dostępnych na rynku ręczników byłaby w tym przypadku zbyt delikatna. Ręcznik hotelowy powinien być wykonany z wysokiej jakości przędzy, która będzie miękka, puszysta a równocześnie trwała. 

 

Zastanawiasz się, jaki ręcznik hotelowy będzie odpowiednio elegancki, miękki i trwały?

Sprawdź nasze propozycje kompletów ręczników 

 

Czym charakteryzują się ręczniki hotelowe?

Jak już wspomnieliśmy ręczniki do hoteli od tych klasycznych, które mamy w domach różnią się przede wszystkim jakością. Muszą być odpowiednio grube, mięsiste, miękkie i trwałe, tak by na ich wygląd i stan nie wpłynęły regularne prania w wysokich temperaturach (mające za zadanie je doprać, ale i też odkazić).

Gramatura ręczników hotelowych

Gramatura ręczników kąpielowych powinna być wysoka. Minimalne parametry, jakie sprawdzą się w tej sytuacji to 400-500 g/m2. Będą one już odpowiednio miękkie i puszyste, a przy tym czas ich schnięcia będzie optymalny. W hotelach można również wykorzystywać komplety ręczników o wyższej gramaturze od 550 do 800 g/m2. Będą to okrycia bardzo chłonne, miękkie i grube, ale niestety ich czas schnięcia może być już nieakceptowalny (ze względu długość).

Gęstość splotu i rodzaj przędzy

Gęstość splotu, podobnie jak gramatura, im wyższa, tym lepsza. Ręcznik jest wtedy mniej podatny na skurczenie się w praniu. Jeśli zaś chodzi o przędzę, to wiemy, że najchętniej wybieraną jest bawełniana. Dobre hotele chętnie sięgają po bawełnę egipską, która z każdym praniem staje się coraz bardziej miękka. Przędza może być klasyczna lub bezwrzecionowa, przy czym ta druga jest zdecydowanie twardsza i grubsza. Przędza klasyczna będzie droższa, ale za to jest bardziej odporna, delikatna i przyjemna w dotyku.

Kolor ręczników do hoteli

W pokojach hotelowych najczęściej spotykanym kolorem ręczników jest biel lub krem. Z czego to wynika? Przede wszystkim:

  • jasne barwy pasują do każdego stylu wnętrza,
  • po białych ręcznikach doskonale widać czy są czyste, czy też brudne,
  • łatwiej dbać o ich odpowiednią higienę, 
  • można je prać w bardzo wysokich temperaturach bez wpływu na ich kolor,
  • kojarzą się ze sterylnością oraz czystością.

Dlatego właśnie większość hoteli decyduje się na zakup białych lub bardzo jasnych ręczników.

Jakiej wielkości ręczniki do hotelu wybrać?

Wielkość ręczników hotelowych zależy już od wyboru właścicieli. Jednak przyjmuje się, że podręczne, średniej wielkości ręczniki powinny mieć wymiary 50×90 cm lub 50×100 cm. Z kolei duże ręczniki kąpielowe standardowo mają rozmiar 90x150 lub 100x150 cm. Innymi używanymi w hotelach wielkościami ręczników są 70x140 cm i rzadziej 30x50 cm.

Jak prać ręczniki hotelowe?

Prawidłowa pielęgnacja ręczników hotelowych nie jest prostym zadaniem. Wymagają one nie tylko klasycznego prania - pozbywania się zabrudzeń. Równocześnie konieczne jest dokładne odkażenie i przywrócenie świeżości. Dlatego ręczniki w hotelach prane są zazwyczaj w wysokich temperaturach z użyciem specjalnych środków. Producenci nie zalecają stosowania środków zmiękczających oraz płynów do płukania, które obniżają właściwości higroskopijne. Każdorazowo oczywiście należy stosować się do zaleceń producenta na temat zasad prania. Bardzo często zamiast proszków do prania hotele korzystają z płynów, które zdecydowanie lepiej się wypłukują, a co za tym idzie nie przyczyniają się do twardnienia ręcznika.

Jak wybrać ręczniki hotelowe? - podsumowanie

Jak widać wybór ręczników hotelowych nie jest prostym zadaniem, ale znając podstawowe zasady, można dobrze sobie poradzić z tym zadaniem. Ręczniki do hotelu muszą być trwałe, grube i przystosowane do częstego prania w wysokich temperaturach. Najważniejsze są bowiem komfort i bezpieczeństwo gości hotelowych.

 

Zadbaj o wysoki komfort gości hotelowych

Poznaj naszą ofertę ręczników Greno 

 

Dowiedz się więcej o pielęgnacji tekstyliów

Zostaw odpowiedź

*
*Nie opublikowano
*
*

Kliknij i oceń artykuł

Ocena: 3.50 / 5 (6 ocen)