958354352
Jak sprawdzić jakość ekskluzywnej pościeli? 4 sprawdzone sposoby

Jak sprawdzić jakość ekskluzywnej pościeli? 4 sprawdzone sposoby

paź 27, 2022 0 Komentarze

Luksusowa sypialnia wyglądająca jak ta z filmów to marzenie wielu osób. Biorąc pod uwagę, że większość naszego życia spędzamy w łóżku, wybór wysokiej jakości pościeli wydaje się być niezbędny, aby nasze miejsce odpoczynku stało się relaksującą przystanią. Nieustannie dodajemy nowe dekoracje i komfortowe elementy, aby czuć się w nim jak najlepiej. Pościel stanowi ważne uzupełnienie aranżacji naszego wnętrza i może pomóc w nadaniu mu nowoczesnego, luksusowego charakteru. Przy zakupie ekskluzywnej, drogiej pościeli należy dobrze przyjrzeć się wybranemu produktowi. Wielu producentów pod etykietą luksusowych poszewek sprzedaje materiały przeciętnej jakości. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać i czym powinna cechować wysokiej jakości pościel. Zapraszamy do lektury!  

Czym kierować się przy wyborze ekskluzywnej pościeli

Dowiedz się z artykułu, jak sprawdzić jakość ekskluzywnej pościeli:

Czy warto kupić pościel ekskluzywną?

Wiele osób stając przed wyborem pościeli do swojej sypialni, zadaje sobie pytanie, czy luksusowa pościel jest naprawdę warta swojej ceny. Odpowiedź brzmi „tak”. Pościel z satyny, jedwabiu, bawełny, bambusa i innych włókien naturalnych nie tylko pomoże nadać luksusowego charakteru wnętrzu, ale ma też duże znaczenie dla komfortu snu. Może pomóc lepiej spać w nocy i sprawić, że obudzimy się wypoczęci, zregenerowani i gotowi na nadchodzący dzień. Cechuje ją wysoka odporność na zniszczenia materiału, a przy odpowiedniej pielęgnacji przetrwa lata. Kiedy już doświadczymy najwyższej jakości luksusowej pościeli, nigdy nie będziemy chcieli spać pod niczym innym.

W jaki sposób rozpoznać luksusową pościel?

Na rynku dostępna jest szeroka gama sprzedawców, którzy oferują cudownie miękką i elegancką pościel, niezależnie od tego, czy wolisz klasyczną bawełnę, czy wysokiej jakości jedwab. Wielu producentów przykłada dużą wagę do pięknych zdjęć, próbując nimi przyciągnąć potencjalnych kupujących, jednocześnie oferując produkty słabe jakościowo. Ekskluzywna pościel to produkt naprawdę wyjątkowy ze względu na sposób wykonania, który charakteryzują konkretne parametry. Jeśli zależy nam na zakupie pościeli o najwyższym standardzie, to zwróćmy uwagę przede wszystkim na: 

1. Rodzaj włókna

Niektóre dostępne na rynku materiały pościeli wyróżniają się na tle innych ze względu na przyjemność w dotyku, cenę oraz przede wszystkim jakość. Chociaż zakup idealnej bielizny pościelowej to w dużej mierze kwestia indywidualna, niektóre tkaniny zapewnią najwyższy komfort. Należą do nich adamaszek królewski, bawełna, satyna czy interlock jersey. W przypadku ekskluzywnej pościeli należy przede wszystkim sprawdzić jej skład. Na opakowaniu powinna być informacja o zawartości 100% luksusowego materiału. Im wyższa wartość, tym lepszą jakością cechuje się pościel

2. Gramatura ekskluzywnej pościeli

Przy zakupie wysokiej jakości pościeli z bambusa czy innego materiału, znaczenie ma także jej gramatura. Dobre gatunkowo poszwy będą charakteryzowały się wysoką gramaturą, która wpływa na ich trwałość. Wyjątek stanowią pościele wykonane z satyny bawełnianej. W ich przypadku używane są cieńsze nici, które tworzą gęsty splot, odpowiadający jej gładkość i delikatność w dotyku

3. Parametry pościeli luksusowej

Kiedy już podejmiemy decyzje o zakupie pościeli ekskluzywnej z wybranego materiału, koniecznie sprawdźmy numer metryczny nici, który oznaczany jest skrótem Nm. Skontrolować warto także liczbę nici, która odnosi się do liczby wątków wplecionych na jeden cal kwadratowy tkaniny. Wysokiej jakości luksusowa pościel będzie charakteryzować się wysokimi wartościami obu tych parametrów. Wpływają one na miękkość, trwałość i delikatność tkaniny. Warto jednak zauważyć, że sama wysoka liczba nici nie świadczy o jakości; zawsze należy też brać pod uwagę rodzaj tkaniny. Na przykład prześcieradło z bawełny egipskiej o liczbie nici 400 będzie bardziej miękkie i bardziej luksusowe niż prześcieradło z mieszanki poliestrowej o liczbie nici 600.

4. Certyfikacja tkanin

Warto wspomnieć o kwestii certyfikacji tkanin. Wielu producentów na opakowaniach pościeli zawiera terminy, takie jak „bawełna organiczna” lub „pościel ekologiczna”. Warto poszukać informacji lub zewnętrznych certyfikatów, które potwierdzają te informacje. W przeciwnym wypadku możemy kupić tylko nazwę na opakowaniu zamiast wysokiej jakości pościeli z bawełny.

Ekskluzywna pościel na prezent

Ekskluzywna pościel jest doskonałym pomysłem na prezent z okazji urodzin, rocznicy ślubu czy pod choinkę. Często producenci od razu pakują swoje produkty do ładnych opakowań, dzięki czemu stanowią ona wręcz gotowy pomysł na podarunek. Wybierając ekskluzywną bieliznę pościelową na prezent, możemy mieć niemal gwarancję trafionego upominku. Kiedy solenizant doświadczy najwyższej jakości luksusowej pościeli, nigdy nie będzie chciał sięgnąć po inny rodzaj poszewek. Warto pamiętać o takim pomyśle, gdy zaczniemy rozmyślać, co tym razem kupić bliskiej osobie.

 

Zostaw odpowiedź

*
*Nie opublikowano
*
*

Kliknij i oceń artykuł

Ocena: 5.00 / 5 (3 oceny)