958354352
Pościel zamykana na zamek błyskawiczny, zakładkę czy guziki - które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

Pościel zamykana na zamek błyskawiczny, zakładkę czy guziki - które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?

lip 23, 2022 Pościele 0 Komentarze

Wygoda w czasie spania jest niezwykle ważna, ale równie istotne jest łatwe i komfortowe wymienianie pościeli. Możemy wybierać wśród zapięć na zamek błyskawiczny, zakładkę, guziki, dlatego często nie wiemy, na co się zdecydować. Czym więc się kierować i kiedy dany rodzaj zapięcia sprawdzi się najlepiej? Z tego artykułu dowiesz się, że wcale nie jest to trudne, jeśli zastosujesz kilka zasad. 

Dowiedz się z artykułu, jakie zamykanie pościeli wybrać:

Rodzaje zapięć w pościeli - na co zwracać uwagę? 

Zwykle jeden komplet pościeli, w której skład wchodzą poszewki na poduszki i kołdrę mają takie samo zapięcie. Istnieje wiele różnych stylów zapięć, ale najpopularniejsze są trzy podstawowe.

Zamki wszyte w poszewki wykonane są z różnych komponentów. Różnica polega na rodzaju materiału, z którego są wykonane, np. metal jest trwalszy i stosuje się go w wypadku zasuwki na zamek. Z kolei guziki są wykonane najczęściej z plastiku i są lżejsze, ale w niektórych momentach pościel może przez nie wypadać. Są też mniej bezpieczne dla dzieci, gdyż oderwany guzik może zostać połknięty przez twojego malucha. W ich wypadku pościele na zamek są lepszą i bezpieczniejszą opcją na pościel dla dzieci. Mają też pewną gwarancję działania.

  • Zamek błyskawiczny w pościeli

Obecnie najpopularniejszym sposobem wykończenia pościeli jest zapięcie na zamek. Co prawda zamki błyskawiczne są nieco droższym sposobem wykończenia, ale zapewniają użytkownikowi większy komfort. 

  • Zakładka w pościeli

Kiedyś przy poszewkach ręcznie wyszywanych na maszynie do szycia krawcowe robiły tzw. zakładkę. To rodzaj kieszonki wykonanej z podwiniętego materiału. Jest ona stosowana do dzisiaj w pościelach jako jej zamknięcie. Nie wymaga dodatkowego zastosowania zamka czy też guzików. Wygląda ładnie i jest idealna dla wielu osób. Posiada natomiast jedną wadę: kołdra może dość łatwo wypaść z pościeli. Więc jeśli masz problemy ze snem i przewracasz się często z boku na bok lub szukasz pościeli dla dziecka, wybierz inny rodzaj zapięcia, aby uniknąć ryzyka zaplątania się.

Zalety zamków błyskawicznych w pościeli

Dobry sen jest ważny. Jeśli martwisz się, że kołdra wypadnie z poszewki, postaw na zamek błyskawiczny! Z jednej strony pościel z zapięciem na zakładkę może być tańsza, ale ma też tendencję do plątania się i zakłócania naszego snu. A dla większości z nas komfort w sypialni jest wart więcej niż drobne oszczędności. Dlaczego więc zamknięcia na zakładkę są nadal używane? W tej pościeli bardziej efektownie wygląda ciężka kołdra puchowa. Zakładka pomaga uwypuklić jej kształt. Ponadto, np. podczas pobytu w hotelu personel zapewnia zestawy kołder. Problem polega na tym, że guziki zawsze odpadają, a czasami zamek błyskawiczny zacina się i pęka. W niektórych przypadkach najlepszą opcją jest więc zakup pościeli zamykanej na zakładkę. Ale na co dzień, w naszych domach to zazwyczaj zamek błyskawiczny okazuje się wygodniejszym i optymalnym rozwiązaniem.

Zapięcie w pościeli ma znaczenie!

Sprawdź naszą ofertę i dopasuj pościel do swoich potrzeb! 

Pościel na guziki - czy warto ją mieć? 

Zanim zamki błyskawiczne stały się popularne, częściej można było spotkać pościel zamykaną na guziki. Jednak obecnie pościel jest szyta w wysokiej klasy zakładach produkcyjnych, a nie w domu naszych babć. Obecnie guziki są używane najczęściej jako dekoracja w kompletach pościeli. Dzieje się tak głównie z powodu większej wygody - dużo łatwiej jest zapiąć zamek w poszewkach niż przyszyć guziki. Wynika to z rozwoju, jaki został dokonany w fabrykach pościeli, które obecnie produkują wygodne i trwałe poszewki na poduszki z suwakami. Czy zatem warto kupować pościel na guziki i czy ma ona ważne cechy? Taniej i wydajniej jest przyszyć guzik w domu zamiast odwiedzać krawcową, ale z kolei naprawa zamków wymaga specjalistycznej wiedzy. 

Podsumowując, zamki w pościeli różnią się od siebie. Pierwszym elementem jest materiał. Znajdziesz poszewki na poduszki z metalowymi lub plastikowymi zamkami błyskawicznymi. Tworzywa sztuczne są lżejsze, a metal trwalszy. Rodzaj zamka zależy od producenta i rozmiaru poszewki na poduszkę. Nowsza pościel posiada plastikowe zamki, które są bezpieczniejsze dla dzieci. Producenci zamków posiadają certyfikaty i gwarancje, więc wiemy, że będą trwałe.

Zobacz pościel dostępną w naszym sklepie

Jak szybko założyć poszewkę na kołdrę? 

Zajmie ci to kilka chwil i nie wymaga żadnej wprawy. Co ważne, nie musisz wykonywać żadnych skomplikowanych czynności ani używać dodatkowych przedmiotów. Dzięki tej sztuczce błyskawicznie obleczesz pościel.

Poszewkę trzeba odwrócić na lewą stronę, a następnie umieścić ręce w środku i przez materiał na końcu chwycić brzegi kołdry. Następnie mocno potrząśnij i gotowe! Aby jeszcze bardziej ułatwić sobie sprawę, pościel po zdjęciu do prania od razu odwiń na lewą stronę. Zapobiegnie to uszkodzeniu tkaniny przez światło słoneczne. Jeśli suszysz na zewnątrz, zawsze rób to po lewej stronie, aby uniknąć blaknięcia materiału.

Przeczytaj również na naszym blogu artykuły powiązane:

Zostaw odpowiedź

*
*Nie opublikowano
*
*

Kliknij i oceń artykuł

Ocena: 5.00 / 5 (1 ocena)